İSTANBUL ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTISI (29 AĞUSTOS 2014)
Orman Genel Müdürlüğü tarafından toplantı konusunun “madencilik faaliyetleri orman izinlerinin 2014 yılı sonuna kadar” verilmesi olarak belirlediği ve sektör temsilcisi olarak Agrega Üreticileri Birliği’nin davet edildiği toplantıya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Şevket KORUÇ, Sn. Melih ÇELİKKOL, Denetleme Kurulu Üyemiz Sn. İsmail HALEZEROĞLU ve Genel Sekreter Mesut ERKAN katılmışlardır.
Orman Genel Müdür Yardımcısı Sn. Mehmet Zeki TEMUR’ un başkanlık ettiği toplantıda, madencilik sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve firma yetkilileri, yaşanan sorunları ve özellikle İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’ da madencilik faaliyetleri orman izinlerinin 2014 yılı sonuna kadar verilmesinin yol açtığı sıkıntıları dile getirdiler. Bu konuda Bakanlık tarafından 2015 yılına ilişkin herhangi bir açıklama ve uygulama olmamasının işletmeler üzerinde oluşturduğu belirsizlik ve bu olumsuz durumun giderilmesinin son derece önemli olduğu yetkililere iletildi.
Orman Genel Müdürlüğü’ nün bu konuda çalışma yaptığı en kısa sürede bu konuda açıklama yapılacağı katılımcılara iletildi.