Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (No: 56) yayımlanmıştır.

17.01.2020 tarihli ve 31011 sayılı Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (No: 56) yayımlanmıştır. Yayımlanan Kararname ile, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde değişiklik yapılarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığı kurulmuştur. İlgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 17.01.2020 tarihli ve 31011 sayılı Resmi Gazete

Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli ile madencilik sektörünün sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

15 Ocak 2020 tarihinde, Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcısı Sn. Mustafa Aksu ve Orman Genel Müdürü Sn. Bekir Karacabey ile madencilik sektöründeki STK başkanlarının katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda madencilik sektörünün sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.  

İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral AKŞENER makamında ziyaret edildi.

6 Ocak 2020 tarihinde, Madencilik Sektörü STK Başkanları tarafından, İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral AKŞENER makamında ziyaret edilerek, sektörümüzün sorunları ve yeni maden kanunu çalışmaları hakkında bilgi verildi.

İstanbul Vergi Dairesinde, madencilik sektöründe yaşanan sorunlar ile bunlara yönelik çözüm önerilerinin ele alındığı bir toplantı düzenlendi.

4 Ocak 2020 tarihinde, İstanbul Vergi Dairesinde, madencilik sektöründe yaşanan sorunlar ile bunlara yönelik çözüm önerilerinin ele alındığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Hazine ve Maliye Bakan Yardımcıları Sn. Dr. Nureddin NEBATİ ile Sn. Osman DİNÇBAŞ ve Gelir İdaresi Başkanı Sn. Bekir BAYRAKDAR ile madencilik sektörü STK başkanları katıldı. Gelir İdaresi Başkanı tarafından, geçmişte ödenemeyen devlet hakkı borçlarının 36 aya kadar taksitlendirilmesi hususunda vergi dairelerinin yazılı olarak talimatlandırıldığı belirtildi. Orman arazi izin bedellerinin Genel Müdürlük bütçe hesabına ödenmesi nedeni ile bu konuda henüz taksitlendirme yapamadıkları ancak, bu konudaki taleplerin tekrar değerlendirileceği

Mutlu Yıllar

Yeni yılın size ve sevdiklerinize sağlık,başarı ve mutluluk getirmesini dileriz.

AGÜB artık Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği üyesi.

AGÜB artık Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği üyesi. 24 Aralık 2019 tarihinde Türkiye İMSAD’a üye dernekler toplantısı için Cemile Sultan Korusunda buluşuldu. Dernekler kendi faaliyetleri hakkında bilgi verirken, bunun yanında Türkiye İMSAD ile gerçekleştirilebilecek işbirlikleri üzerinde konuşuldu.

2-3 Aralık 2019 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbul Kongre Merkezi’nde, İstanbul Deprem Çalıştayı gerçekleştirildi

2-3 Aralık 2019 tarihlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbul Kongre Merkezi’nde, İstanbul Deprem Çalıştayı gerçekleştirildi. İlk gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İMAMOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başlayan çalıştay, ardından yapılan sunumlar ile devam etti. İkinci gün ise bütün paydaşlar ile birlikte yuvarlak masa toplantılarına geçilerek deprem konusu enine boyuna tartışıldı. Çalıştayda onursal üyemiz Sn. Prof. Dr. Atiye TUĞRUL beton agregalarının kalitesinin önemini anlatan bir sunum gerçekleştirdi.  

Öğretmenler günü kutlu olsun.

Gelecek gençlerin,gençler ise öğretmenlerin eseridir.Öğretmenler günü kutlu olsun.

Madencilik Şurası Çalıştayı,20 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Madencilik Şurası Çalıştayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Şeref KALAYCI, MAPEG Genel Müdürü Sn. Cevat GENÇ, MTA Genel Müdürü Sn. Cengiz ERDEM’in katılımları ile Ankara’da, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde, 20 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi. 2020 yılında düzenlenmesi planlanan Madencilik Şurası’na hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlenen çalıştayda, komisyon başkanları oluşturdukları raporların sunumunu gerçekleştirdi.

İzmir’de, Ege Maden İhracatçıları Birliği ev sahipliğinde, 15 STK’nın katkısıyla Hayatımız Maden isimli 3. Maden Çalıştayı düzenlendi.

15-17 Kasım 2019 tarihleri arasında, İzmir’de, Ege Maden İhracatçıları Birliği ev sahipliğinde, 15 STK’nın katkısıyla Hayatımız Maden isimli 3. Maden Çalıştayı düzenlendi. Sürdürülebilir Madencilik temalı çalıştaya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sn. Şeref KALAYCI ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Rıza Tuna TURAGAY katılım gösterdi. Birbirinden ilgi çekici sunumların yer aldığı çalıştayda Çevre ve İSG Komite Başkanımız Sn. Sevgi ÜÇKAN Sürdürülebilir Çimento ve Agrega Üretimi başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.