Agrega Bülteni Dergisi 18. Sayısı yayınlandı

Agrega Üreticileri Birliğinin yayın organı olan Agrega Bülteni Dergisi 18. sayısıyla sizlerle buluşuyor.   Agrega Bülteni – Sayı 18

TASLAK ULUSAL YETERLİLİK GÖRÜŞ SÜRECİ

T.C. Mesleki Yeterlilik Kurumu ile birliğimiz arasında, 19/10/2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ulusal Meslek Standartlarının ve Ulusal Yeterliliklerin Hazırlanması Hakkında Yönetmeliğin 9/2 Maddesi kapsamında, 11.09.2019 tarihinde, Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında teknik komitemizin yaptığı çalışmalar neticesinde Agrega Kırma Eleme Tesisi (Konkasör) Operatörü taslak yeterliliği hazırlanmıştır. Protokol gereği hazırladığımız taslak yeterliliğin ilgili tarafların (ilgili kamu kurumları, işçi, işveren, meslek örgütleri, eğitim sağlayıcılar, sınav ve belgelendirme kuruluşları) görüşüne sunulması ve görüşlerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Söz konusu Ulusal Yeterlilik hakkında değerli görüş ve önerilerinizi, aşağıda yer alan

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şevket KORUÇ, Madencilik Türkiye dergisine COVID-19 sürecinin sektörümüze olan etkileriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şevket KORUÇ, Madencilik Türkiye dergisine COVID-19 sürecinin sektörümüze olan etkileriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) üyeleri olarak, Giresun Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine web semineri düzenledik.

30 Mayıs 2020 tarihinde, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) üyeleri olarak, Giresun Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine web semineri düzenledik. Beton ve Beton Bileşenleri konulu seminere birliğimizi temsilen Genel Sekreterimiz Sn. Çağlar TANIN konuşmacı olarak katıldı.

TOBB Bünyesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih DÖNMEZ katılımlarıyla Telekonferans Toplantısı düzenlendi.

TOBB bünyesinde faaliyet gösteren enerji, madencilik, LPG, doğalgaz ve petrol sektör meclislerinin ortak düzenlenen telekonferans toplantısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih DÖNMEZ ve TOBB Başkanı Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılımlarıyla 7 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şevket KORUÇ katılım gösterdi.

Başkanımız Sayın Şevket KORUÇ Bloomberg TV’de Ali Çağatay’ın canlı yayın konuğu oldu.

Başkanımız Sayın Şevket KORUÇ 28 Nisan 2020 Salı günü Agrega Madenciliği ve Sorunlarını konuşmak üzere Bloomberg TV’de Ali Çağatay’ın canlı yayın konuğu oldu.