MYK KAPSAMINDA HAZIRLAMAKTA OLDUĞUMUZ ULUSAL YETERLİLİĞİN PİLOT SINAVINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

9 Aralık 2020 tarihinde, Mesleki Yeterlilik Kurumu kapsamında hazırlamakta olduğumuz, Agrega Kırma Eleme Tesisi (Konkasör) Operatörü Ulusal Yeterliliği için pilot sınavımızı gerçekleştirdik.

AGREGA BÜLTENİ DERGİSİNİN 19. SAYISI YAYINLANDI.

Agrega Üreticileri Birliğinin yayın organı olan Agrega Bülteni Dergisi 19. sayısıyla sizlerle buluşuyor.  AGREGA BÜLTENİ DERGİSİ – SAYI 19

BETON VE BETON BİLEŞENLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ.

3 Kasım 2020 tarihinde, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) üyeleri olarak Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencilerine Beton ve Beton Bileşenleri Semineri düzenledik. Etkinlik, Covid -19 önlemleri kapsamında webinar olarak gerçekleşti. Seminerde öğrencilere sektördeki en son teknolojiler, sektör analizleri, rakamsal veriler, üretim süreçleri, dünyadaki ve ülkemizdeki uygulamaları anlatıldı. Seminere AGÜB’ü temsilen konuşmacı olarak Genel Sekreterimiz Sn. Çağlar TANIN katılım gösterdi.

TOBB TÜRKİYE MADENCİLİK MECLİSİ TOPLANDI.

7 Ekim 2020 tarihinde TOBB Türkiye Madencilik Meclisi toplantısı videokonferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih DÖNMEZ, TOBB Başkanı Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile TOBB Türkiye Madencilik Meclisi üyesi STK başkanları ve firma yöneticileri katılım gösterdi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şevket KORUÇ agrega sektörünün sorunlarını ve çözüm önerilerini Sn. Bakan’a iletti.

Agrega Bülteni Dergisi 18. Sayısı Yayınlandı

Agrega Üreticileri Birliğinin yayın organı olan Agrega Bülteni Dergisi 18. sayısıyla sizlerle buluşuyor.   Agrega Bülteni – Sayı 18

TASLAK ULUSAL YETERLİLİK GÖRÜŞ SÜRECİ

T.C. Mesleki Yeterlilik Kurumu ile birliğimiz arasında, 19/10/2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ulusal Meslek Standartlarının ve Ulusal Yeterliliklerin Hazırlanması Hakkında Yönetmeliğin 9/2 Maddesi kapsamında, 11.09.2019 tarihinde, Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında teknik komitemizin yaptığı çalışmalar neticesinde Agrega Kırma Eleme Tesisi (Konkasör) Operatörü taslak yeterliliği hazırlanmıştır. Protokol gereği hazırladığımız taslak yeterliliğin ilgili tarafların (ilgili kamu kurumları, işçi, işveren, meslek örgütleri, eğitim sağlayıcılar, sınav ve belgelendirme kuruluşları) görüşüne sunulması ve görüşlerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Söz konusu Ulusal Yeterlilik hakkında değerli görüş ve önerilerinizi, aşağıda yer alan

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şevket KORUÇ, Madencilik Türkiye dergisine COVID-19 sürecinin sektörümüze olan etkileriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şevket KORUÇ, Madencilik Türkiye dergisine COVID-19 sürecinin sektörümüze olan etkileriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) üyeleri olarak, Giresun Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine web semineri düzenledik.

30 Mayıs 2020 tarihinde, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) üyeleri olarak, Giresun Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine web semineri düzenledik. Beton ve Beton Bileşenleri konulu seminere birliğimizi temsilen Genel Sekreterimiz Sn. Çağlar TANIN konuşmacı olarak katıldı.