Ömer Gül
Bolu
0 (312) 586 9300
ogul@onurcetin.com.tr
 

Karayolları ulaşım altyapısında önemli çalışmalar yapmış olan firmamız, 1981 yılında Çetin İşletmeleri adı altında faaliyete başlamıştır.

1981 – 1990 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı muhtelif bölgelerde, Devlet ve İl yollarında yol yapım ve onarımı ile ilgili taahhüt etmiş olduğu işleri başarı ile tamamlamıştır.

1991 yılında Onur Taahhüt Taş. ve Tic. Ltd. Şti. kurulmuştur.
Hırvatistan, Ukrayna, Tunus, Moldova, Suudi Arabistan, Umman, Ekvator Ginesi ve Türkmenistan’daki önemli projeler başarı ile tamamlanmış olup bu ülkelerin bazılarında çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Ukrayna’da üç ayrı yerde kurulu bulunan şantiye ve asfalt plenti tesisleri ile yol yapımı, köprü, kavşak yapımı, üstyapı iyileştirme ve onarım işlerini yapmaktayız. Ukrayna’daki çalışmalarımız Ukrayna Cumhurbaşkanı tarafından üstün hizmet madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Tunus’ta ENFIDHA Havaalanı bağlantı ve iç yolları, pist kazı – dolgu ve bitümlü sıcak karışım işleri; Suudi Arabistan’da Kral Abdullah Üniversitesi ve Kral Abdullah Ekonomi Şehri Projelerindeki, yol ve altyapı işleri ile bitümlü sıcak karışım ve köprü işleri süresinden önce bitirilerek teslim edilmiştir.

Merkezde ve tüm şantiyelerdeki Kalite Kontrol Laboratuvarlarında Toprak, Beton, Bitüm ve Bitümlü Karışımla ilgili her türlü deney ve karışım dizaynı yapılmakta, üretim ve uygulama safhaları sürekli izlenmektedir. Firmamız TS-EN-ISO 9001 ve ISO 14001 Kalite ve Çevre Sistemi belgelerine sahiptir.

Aldığı işleri zamanında ve en üstün kalitede tamamlamayı ilke edinen firmamız, bilgili ve birikimli personel ile en yeni ve en son teknolojiye uygun yeterli ve kapasiteli makine parkına sahiptir. Makine Parkımız ile ilgili en önemli çalışmamız, makine yenileme ve dengeleme programı olup, eskiyen ve modeli geçen makinelerin yerine kapasitesi yüksek yeni ve verimli makineler satın alınarak makine parkı sürekli olarak yenilenmektedir. Bakım, Onarım ve Yenileme işleri merkez şantiyemizde kurulu bulunan atölyelerimizde yürütülmekte ve burada makine, şase, motor, kaporta, döşeme, boyama gibi her türlü onarım işleri yapılmaktadır.

Firmamızın, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Asfalt Müteahhitler Derneği (ASMÜD), İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (INTES), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) üyelikleri bulunmaktadır.
Firmamız Engineering News Record (ENR) Raporuna göre Uluslararası Müteahhitler sıralamasında 2009 yılında 162., 2010 Yılında 150., 2011 Yılında 169., 2012 Yılında 136., 2013 Yılında 135. ve 2014 yılında 138. sırada yer almıştır.