22 Kasım 2016 tarihinde, AGÜB çalışma ofisinde Çevre ve İş sağlığı Güvenliği komitesinin ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Şevket Koruç, Akçansa’dan Murat Bingül, Çağdaş İnşaat’tan Mert Can Nacak, Çimentaş’tan Volkan Patır, Maden Yapı’dan Gülçin Kasap, Ayhanlar Holding’den Ahmet Urun, Özyurt Kalker ’den Göktürk Ortaç ve Huş Mühendislikten Murat Uçum katılım gösterdi.

Komite toplantısı Başkan Şevket Koruç’un açılış konuşması ile başladı. Daha sonra Çağlar Tanın AGÜB faaliyetleri hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi. Komitenin hedeflerinin müzakere edildiği toplantıda Komite Başkanı Gülçin Kasap seçildi. AGÜB üyeleri arasında Çevre ve İş Güvenliği bilincinin arttırılması ve kalitenin yükseltilmesi amacı ile yarışma düzenlenmesi için altyapı çalışmalarına başlanması kararı alındı.

Komitenin çalışma alanları; Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği ile ilgili mevzuat çalışmalarına katılmak, eğitim ve seminerler düzenlemek, Avrupa Agrega Birliği’nin komite toplantılarına katılmak olarak belirlendi.