Barbaros Onulay
Ulubatlı Hasan Bulvarı No:106 Osmangazi - Bursa
0224 270 84 84
 

Bursa ile çevre il ve ilçelerde hazır beton üretimi yapan BURSA BETON SANAYİ ve TİCARET A.Ş. bir BURSA ÇİMENTO FABRİKASI A.Ş. kuruluşudur. Şirketimiz 1986 yılında 1 adet Tesis,2 adet Beton Pompası ve 10 adet transmikser ile Kestel/ Dededoruk mevkiinde Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.bünyesinde hazır beton üretimine başlamıştır. 1989’dan itibaren ÇİMENTO BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ismiyle faaliyetine devam eden Şirketimizin unvanı Aralık 1997 ‘ de ”BURSA BETON SANAYİ ve TİCARET A.Ş.”olarak değiştirilmiştir.

Bursa ile çevre il ve ilçelerdeki tesislerinde hazır beton üretimi yapan ve,kuruluşundan günümüze kadar,yatırım faaliyetlerini aralıksız devam ettiren Bursa Beton, bugün 15.000 metreküpe ulaşan üretim kapasitesiyle Bursa,Yalova,Balıkesir ve Kütahya illerinde kurulu 16 tesisindeki 19 beton santrali, 49 mobil,3 sabit olmak üzere 52 beton pompası ve 193 adet transmikser ile gerektiğinde 24 saat hizmet vermektedir. Şirket bünyesinde 72’i beyaz yakalı,100’ü mavi yakalı ve 395 ‘de alt işveren personeli olmak üzere, toplam 567 kişilik uzman kadro görev yapmaktadır.

Bursa Beton ürün ve Hizmet kalitesiyle beraber sektördeki payını arttırmayı hedefleyen,ve müşteri memnuniyetini kalite politikasının ayrılmaz parçası olarak gören bir kuruluştur. Çalışanların yönetime aktif katılımı,motivasyon ve iletişimin geliştirilmesi gibi konular üzerinde hassasiyetle durulan Şirketimizin,geleneksel çevreye saygı ve koruma anlayışı da,tüm ünite ve tesislerine de yansımıştır .

Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) tarafından 2 yılda bir düzenlenmekte olan Uluslararası çevre temsil yarışmasında 1998’de Portekiz’de Yalova Tesisimiz 2000 yılında ise Almanya’da Görükle Tesisimiz ödül almışlardır.2002 yılında BUSİAD Çevre Ödülü de Şirketimize verilmiştir. Şirketimiz;modern kalite kavramını ve müşteri tatminini ön plana alarak bu alanda gerekli her türlü yatırım ve araştırma faaliyetlerine de devam etmektedir.

TSE ve ASTM standartlarına uygun her türlü kontrolü yapabilecek Merkez Laboratuvarımız, 2004 yılında TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmıştır. Bursa Beton, hazır beton sektöründe Laboratuvar Yeterlilik Belgesini alan ilk şirketlerdendir. Bu belge beton laboratuvarımızın teknik olarak yeterli olduğunun, deneylerin uzman ve eğitimli personel tarafından yapıldığının, yapılan deneylerin sonuçlarının ulusal ve uluslararası standartlara uygun olduğunun ifadesidir. Şirketimiz, Hazır betonun tasarım aşamasından başlayarak üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri de kapsayan sürekli iyileştirmeyi ve müşteri memnuniyetini hedefleyen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardını uygulamaya başlamış olup 2009 yılında Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılan tetkik ile TS EN ISO 9001:2008 belgesi almaya hak kazanmıştır.

Tüm tesislerimiz, betonun standarda uygun olarak üretildiğinin kanıtı olan TS EN 206 Türk Standartlarına Uygunluk Belgesine ve Yapı Malzemelerinin Tabi Olacağı kriterler hakkında Yönetmeliğin bütün hükümlerini karşıladığını ifade eden “G Uygunluk” belgesine ve Türkiye Hazır Beton Birliği denetimleri sonucu alınan Kalite Güvence Sistem (KGS) belgesine sahiptir. Sahip olunan kalite belgelerimiz kapsamında tüm birimlerimiz ve tesislerimiz her yıll konusunda uzman bağımsız tetkikçiler tarafından ürün ve sistem tetkikine tabi olmaktadır. Görükle tesisinde,en son teknoloji ile donanımlı olan yeni bir AR-GE ve eğitim merkezi bulunmakta, ve bu merkezde şirket personelinin yanı sıra müşterilerimize de eğitim hizmetleri sunulmaktadır.

Şirketimizin tüm tesislerinde bilgisayar kontrollü otomatik sistemlerle üretim yapılmaktadır.Bütün tesisler uydu aracılığıyla birbirleri ve merkezle on-line iletişimde olup satış süreci kesintisiz olarak gerçekleştirilmektedir. Anormal hava koşullarında dahi tüm tesislerde gerekli teknolojik önlemler alınmakta ve müşteriye standartlara uygun beton teslim edilebilmektedir. Birinci derece deprem kuşağında yer alan bölgemizde, Şirketimiz tüketiciye yüksek kaliteli beton hizmeti vererek,çalışanlarını geleceğe hazırlamakta ve toplumsal sorumluluklarının bilinciyle,hızlı ve planlı bir şekilde büyümesini sürdürmektedir.