27 Mart 2019 tarihinde üyemiz İSFALT A.Ş.’nin konferans salonunda 17. Olağan Genel Kurulumuz üyelerimizle birlikte gerçekleştirildi. Genel Kurul etkinliklerimiz METSO Minerals A.Ş. sponsorluğunda düzenlendi. Genel Kurul sonrası üyelerimizle birlikte Kalamış Develi Restaurant’ta akşam yemeği organizasyonu yapıldı.

Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Sn. Cüneyt ERTUĞRUL, Divan yardımcıları olarak Sn. Cem SÜREK ve Sn. Tarkan BÜYÜKBAŞARAN seçildiler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşımız okundu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şevket KORUÇ açılış konuşmasını yaptı. AGÜB’ün vizyon ve misyonunu anlatan Sn. KORUÇ, il bazında üyelerimiz hakkında bilgilendirme yaptı. Türkiye’de ve Dünya’da agrega üretim miktarları, kişi başı tüketim miktarlarını aktardı. AGÜB’ün gerçekleştirdiği ve hedeflediği çalışmaları anlattı. Son Maden Kanunu değişikliğinde ortaya çıkan olumlu ve olumsuz gelişmeleri üyelerimizle paylaştı ve son sekiz yılda on iki kanun değişikliği yapıldığını iletti. Ardından Genel Sekreterimiz Sn. Çağlar TANIN 2018 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Genel Kurul seçimleri sonucunda Yönetim ve Denetim Kurulumuz aşağıdaki şekilde belirlendi.

Yönetim Kurulu Başkanı : Şevket KORUÇ

Başkan Yardımcısı : Kağan EREN

Muhasip Üye : Tarkan BÜYÜKBAŞARAN

Üye : Cüneyt ERTUĞRUL

Üye : Barbaros ONULAY

Üye : Hüseyin ILGAZ

Üye : Cem SÜREK

Üye : Suat BOZTAŞ

Üye : Ferhat SAYIN

Denetim Kurulu Başkanı : Temel YAZ

Üye : Birol BOZKURT

Üye : İskender ALBAYRAK

Yönetim ve Denetim Kurulu belirlendikten sonra tüzük değişikliği ile ilgili oylama yapıldı. Ardından Genel Kurul etkinlik sponsorumuz METSO Mineral A.Ş. kırma eleme teknolojileri ile ilgili sunumunu yaptı. Daha sonra üyemiz ENVEKS, Toz İndirme Sistemleri’ndeki gelişmeler ile ilgili üyelerimizi bilgilendirdi. Yeni yönetime başarılar dileklerinden sonra plaket takdimine geçildi. İSFALT A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sn. İbrahim SÖNMEZ ve Metso Minerals A.Ş. Ülke Müdürü Sn. Güray KIR’a plaketleri, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şevket KORUÇ tarafından takdim edildikten sonra genel kurul sona erdi.